Piątek, 27 maja 2016. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Kontakt
rss
Nowa Ostrołęka
wersja mobilnareklama

Nowy proboszcz i wikariusze w parafiach w regionie

2012-08-24 10:46
HP
arafię pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce opuścił ks. mgr lic. Jarosław Truszkowski, na jego miejsce przyjechał z Zambrowa ks. mgr lic. Robert Szulencki

Jutro w kilku parafiach w regionie rozpoczną pracę nowi księża. W ramach tegorocznych zmian personalnych w diecezji łomżyńskiej zmienił się proboszcz w parafii w Lelisie oraz rektor kościoła w Wykrocie.

 

Wieloletnią posługę z końcem czerwca zakończył proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lelisie ks. Franciszek Lisiecki. Pracuje już Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce, gdzie został mianowany kapelanem. Dotychczasowy kapelan ostrołęckiego DPS - ks. Krzysztof Ogrodnik przenióśł się do Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Księdza Lisieckiego zastąpi ks. Janusz Kotowski, który do tej pory był proboszczem parafii Poryte w powiecie kolneńskim.

Ks. kan. mgr Jan Wnorowski został zwolniony z funkcji rektora kościoła w Wykrocie i zamieszka w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Nowym rektorem kościoła został ks. mgr Ryszard Żebrowski, który do tej pory był rezydentem w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Jutro pierwszą pracę w parafii rozpoczną dwaj wikariusze. Ks. mgr Marek Chojnowski został wikariuszem w parafii Olszewo-Borki. Poprzedni wikariusz ks. mgr Paweł Michałczak wyjechał do pracy w w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. Ks. mgr Tomasz Święciński pracuje w parafii Czerwin. Zastąpi on ks. mgr Cezarego Ladzińskiego, który wyjechał do w parafii Radziłowie.

Pozostali wikariusze, którzy rozpoczną pracę w parafiach w Ostrołęce i powiecie, przenoszą się z innych miejscowości.

Dotychczasowy wikariusz w parafii Łyse ks. mgr lic. Sławomir Idźkowski przeniesiony został do parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Do Łysych, z parafii w Szczepankowie przyjechał ks. mgr lic. Krzysztof Szakiel.

Wikariusz w parafii Myszyniec ks. mgr Adam Izbicki rozpocznie posługę w parafii pw. św. Michała Arch. w Łomży. Do Myszyńca przyjechał ks. mgr Adam Luberski, do tej pory pracujący w parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie.

Parafię pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce opuścił ks. mgr lic. Jarosław Truszkowski, na jego miejsce przyjechał z Zambrowa ks. mgr lic. Robert Szulencki. Ks. Truszkowski rozpocznie pracę w parafii Szepietowo.

Ks. mgr Wiesław Ołowski opuści parafię pw. Naw. NMP w Ostrołęce. Wyjedzie na studia w Rzymie. Zastąpi go, ks. mgr lic. Jarosław Traczyk, którzy przyjechał w parafii w Chorzelach. 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
~parafianin (2014-03-30 20:23)
IP: *.*.213.249
ale ks.zebrowski ryszard mieszkał ponad 8 lat z kobieta i swoim dzieckiemw rucianem
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
+1 (1)
~ala (2012-08-25 07:53)
IP: *.*.51.224
PROBOSZCZA W ZBAWICIELU ŚWIATA CZAS NAJWYŻSZY ZMIENIĆ,
~wielebny (2012-08-25 11:30)
IP: *.*.171.103
Zgadzam się, że proboszcza od Zbawiciela należy zmienić! To fałszywy kaznodzieja, który ordynarnie wspierał obecnego posła PO Andrzeja.
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
+1 (1)

~parafianin (2012-08-24 13:40)
IP: *.*.136.219
Nie dokładne wiadomości bo do Zbawiciela Świata przychodzi 2 nowych wikariuszy
~do parafianina (2012-08-24 17:17)
IP: *.*.50.25
czytałem ten komunikat i jest podany tylko jeden ksiądz. NO dobrze napisała. być może coś od ogłoszenia tego komunikatu się zmieniło, ale kuria tego nie podała.
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
+2 (2)

Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.